Asjad vs emotsioonid

Päkapikuralliga seoses olen korduvalt mõtiskelnud teemal - asjad. Miks? Sest ma olen justkui sunnitud neid hankima. Olen päkapikuna alati proovinud teha niivõrd kuivõrd mõistlikke otsuseid. Ei too iga päev magusat. Ei too suuri asju. Ei too liiga kalleid asju. Ei too liiga odavaid ja väärtusetuid asju. Pigem mõni pisem puidust osavusmäng, kuivatatud puuviljad, sekka kommi jne.

Päris keeruline tundub kohati. Näiteks täna öösel ärkasin tõsise ehamatusega – unustasin sussid täita! Pole vist nii kiiresti magamistoast suurde tuppa jõudnudki. Aga ära tegin! Täna tõid päkapikud pulgakommi. Mitte kõige tuntuma tootja oma. Et väikene erilisus ikka säiliks. Ise mõtlesin, et äkki on piisav teinekord pikk pai ja kallistus mille päkapikk lastele saadab... samal ajal on lasteaias teistel aga spinnerid ja winnerid ning nende vastu puhtalt pai ja kalliga vist ei saa. Või saab?

Ja siis ühel hetkel avastasin, et sama lugu on tegelikult kohvikuasja ajamisega. Tahaks ju üldiselt võimalikult vähe tarbida ise (ega see ei õnnestu enamasti, kuid soov on olemas). Aga toitlustuses töötamine toob endaga paratamatult kaasa kulu ja ostmise: vesi, elekter, toiduained jne.

Kuid hea uudis on see, et meie juures tekib jäätmeid võrreldes paljude teiste kohtadega ikka äärmiselt vähe. Keskmiselt 1 väiksem kott toidujäätmeid ning 2 suuremat prügikotti muud. Turg käitleb ülejääke samuti viisakalt ja korrapäraselt. Iga asi käib omale kohale ja viiakse ümbertöötlemisse. Samuti kuulusime Resque Clubi, mis aitas võimaliku seisma jääva toidu soodsamalt maha müüa. Täna ta enam ei tegutse, kuid oskus vähe ülejääke tekitada, on meil säilinud.

Ju siis on meie juures selles „ise portsu tõstmises“ oma võlu ja üleliigset pigem ei teki. A la carte roogade puhul on samuti erandolukord kui keegi miskit taldrikule jätab. See teeb meile heameelt!

Eriti armas oli hiljuti kliendi soov kinkida oma õe perele jõuluks meie kohviku kinkekaart! Nii armas ja pani mõtlema, et Kniks&Kraaps resto on pakkunud kellelegi emotsiooni, mida soovitakse kallitele edasi anda. See on suur au!

Päkapikkude osas arvan, et see võlumaailma loomine on piisavalt väärtuslik ja kaalub väikeste vidinate ning magusapoolise ajutise ostuhulluse siiski üles. Või mis teie arvate?

Ilusaid emotsioone! (Ka kingitustest)