Mida lapsed söövad?

Seda teemat tuleks vist alustada üldse küsimusega: „Mis lastele maitseb?“ See oli meie kohvik-resto üks põhilisi murekohti enne avamist – kas me suudame mõelda välja menüü, mis maitseks lapsele ja kõnetaks vanemaid! Eeskujuks võtsime enda ja sõprade-tuttavate lapsed. Käisime pidevalt ringi küsimärk pea kohal. Sest suurel osal lastest, nagu ka täiskasvanutest, on omad soovid ning nõudmised. Ja ideaalis sooviks ju kõigile vastu tulla...

Selle teema puhul on oluline kohe ära märkida, et külmutatud kiirtoidu ja viinerid me välistasime! Ja nõnda see ka jäi!

Teate kui tore on vaadata neid pisikesi ja suuremaid, kes ise uhkelt trepile ronivad ja teadlikult "seda, seda ja seda" soovivad ning kaalu poole vudivad. See on ju nende restoran samuti. See on terve pere restoran. Ning buffee ongi esmajärjekorras just lastele mõelnud.

Kartulist. Oleme vaadanud üle oma kindlameelsuse katulite osas. Ja seda positiivses võtmes – võtsime menüüsse päris kartulist ise tehtud värsked friikartulid koos merevaigukastmega. Ja võime kinnitada, käsi südamel, et see toit on täisväärtuslik ning 100% kodumaine. Mis peamine – kiirtoidukohtade friikad on selle võistluse paraku kaotanud juba eos.

Üldiselt võime öelda, et ka kõige kehvemad sööjad mugivad meie juures kahe suu poolega. Ja sama käib ka kala mittesööjate kohta. Tursapulgad on pannud mitmeid vanemaid rõõmust kilkama, sest laps sööb elus esimest korda rõõmuga kala. Küll meil on siis hea meel! Sest seda me ju tahamegi –  et kõigil saaks võimalikult maitsvalt ja täisväärtsulikult kõht täis.

Roogade näited, mis varieeruvad:
Paneeritud tursapulgad
Paneeritud kanafilee nagitsad
Lihapallid punases kastmes
Krõmpsud köögiviljad
Ahjupeet
Makaronid kõrvitsapüree ja juustuga
Kartulipüree
Värsked salatid
Beebipüree
Jpm

Täiskasvanutele soovitame kindlasti meie A la carte menüüd. Sest... sest... sest see on lihtsalt maitsev. Ja portsud on piisavalt suured, et saaks ühest roast kõhu täitsa täis. Ning mitte lihtsalt täis, vaid loodetavasti ka maitseelamuse osaliseks. Ja kui seda kõike teha veel koos pere ja sõpradega, siis ka peretunde osaliseks.

Head isu!